עשו זאת בעצמכם בבריכה

הנה כמה טיפים לתרגילים שניתן לבצע בבריכה לחיזוק השרירים, שיפור הגמישות ולהרפיה מרגיעה

תרגיל לחיזוק שרירי הבטן

עמדו כשגבכם אל דופן הבריכה כך שהמים יהיו בגובה החזה והשעינו את זרועותיכם הפרושות על השפה. הצמידו את רגליכם ונסו להרימן מעלה עד לקו המים בלי לכופף ברכיים. חשוב לשמור על גבכם צמוד לקיר הבריכה. כדי להגביר את רמת הקושי נסו להרים את רגליכם באלכסון פעם לימין ופעם לשמאל.

תרגיל לשיפור השליטה בנשימה

שאפו אוויר והכניסו ראש למים. בתוך המים שחררו בועות אוויר דרך האף לאט לאט בצורה מבוקרת. כשתחושו שאין לכם עוד אוויר לשחרר התאמצו קצת ונסו ללחוץ את בית החזה והסרעפת ולנשוף את כל האוויר החוצה. הוציאו ראש, שאפו אוויר ושוב חזרו מהתחלה. חיזרו על התרגיל 3 פעמים ברצף ונסו להגדיל את מספר החזרות אט אט.

הלחץ ההידרוסטטי שבמים פועל על בית החזה כך שהנשימה מתבצעת בהתנגדות מוגברת (בעיקר הנשיפה בתוך המים) התוצאה היא חיזוק שרירים, הגדלת נפח ריאות, שיפור חימצון והארכת שריר הנשימה. ברמה הפיזיולוגית משפרים סיבולת אירובית ואנאירובית. הלחץ ההידרוסטטי עולה ככל שמעמיקים, כך מגדילים עומס על בית החזה. צלילה ותרגילים מתחת למים ישפרו לנו את מערכת הנשימה ואת היכולת להתנגד לגורמי מחלות למיניהן. ברמה התפקודית הלחץ ההידרוסטטי מסייע במניעת התהוות של בצקות ובסילוק פסולת ונוזלים מצטברים.

תרגיל להרפיה כללית

שיכבו על גבכם על פני המים כשידיכם פרושות לצדדים. החזיקו את האוויר בריאות לכמה שניות ותצופו. נשפו את האוויר אט אט וכשתתחילו לשקוע שאפו אוויר שוב וחיזרו לצוף.

בעוד שבבריכות רגילות טמפרטורת המים נעה סביב 28 מעלות, בבריכות של ילדי המים הטמפרטורה נעה בין 31 לבין 34 מעלות צלזיוס. השהייה והתרגול בתוך מים מחוממים עוזרים, בין השאר, למקרים של התכווצות שרירים, כאשר הפחתת הכאב מובילה להרפיית השרירים.

 

© כל הזכויות שמורות לילדי המים של לימור