רישום לחוגי שחייה לפעוטות

שחיית פעוטות תומכת התפתחות

המיוחד בשיטה של ילדי המים של לימור הוא דגש חזק על עבודה פיזית של הקטנטנים.
שיעורי השחייה לפעוטות משפרים קשר ילד-הורה, מפתחים קשב וריכוז, יכולות התמצאות במרחבמוטוריקה גסה ועדינה ומחזקים את חגורת הכתפיים. העבודה בקבוצה מביאה את התינוק ללמוד על קיומם של תינוקות אחרים ולהכיר את סביבתו. כך אנו מפתחים את הפן החברתי של הילד ומחזקים את הביטחון העצמי שלו.

שיעור השחייה נפתח במעגל קבוצתי תוך שירה של המדריכים וההורים עם פנייה לכל תינוק ותינוק במעגל. שאר הזמן מוקדש לתירגול אישי מותאם לכל ילד. האמינו לנו שלאחר 30 דקות הם יוצאים עייפים אך מרוצים.

בילדי המים נתאים את העבודה האישית לשלב ההתפתחותי של הילד וליכולותיו. למשל, בגיל 3 חודשים התינוק אמור לזקוף את ראשו, להרים את סנטרו ואז גם את חזהו כשהוא על ביטנו. תרגיל המסייע לחיזוק שלב התפתחותי זה הוא אחיזת התינוק על ביטנו כשהוא בתוך המים תוך התזת מים מול פניו, דבר המגרה אותו לזקוף ראש וחזה.

אנו יודעים להשתמש נכון במים כאמצעי לתירגול וחיזוק הילד. לדוגמא ההורה אוחז בפעוט כשידו בתוך המים, ההורה מניע את הילד כך שנוצרת התנגדות של המים לתנוחת יד הילד. באופן זה אנו מחזקים את שרירי האמה, את הדו-ראשי זרועי ואת הדלתואיד שבכתף. למידע נוסף בנושא חשיבות פיתוח רפלקסים לתינוקות עיינו בדף שאלות ותשובות.

חשוב לשמור על רצף בפעילות בחוג שחיית תינוקות בכדי לשמר את השגי הלמידה והכושר הנבנים בתהליך מדורג ומתוכנן. ממש כפי שמבוגר המתאמן ועושה הפסקה ממושכת מאבד מרמת הכושר שבנה בעמל רב.

הפעילות מתבצעת באשדוד, בבריכה מחוממת בתוך מבנה סגור ומחומם.

מי הבריכה עומדים בכל תקן של משרד הבריאות ונבדקים באופן שוטף.

חשוב

הפעוטות השוחים וההורים האוהבים
מגיל 3 חודשים ועד 5 שנים

לתינוקות חיתול למים, לגדולים בגד ים,
משקפת וכובע ים לשיער ארוך,
מגבת, כלי רחצה,
ביגוד וכובע חם ליציאה מהבריכה החוצה.

מומלץ להאכיל את התינוק לפחות 30 דקות לפני הפעילות.
להכין אוכל לאחרי השיעור, אז בדרך כלל הם עייפים ורעבים, ממש כמונו…

30 דקות של עבודה וכיף,
אחרי השיעור ניתן להנות ולהישאר במים הרדודים.

פעילויות נוספות

אנחנו כאן כדי לגדל אנשים טובים ובריאים

תוך מקצוענות, יחס אישי וחם והשקעה חסרת פשרות

מלאו את פרטיכם